משמעות סימן מסחר
ינואר 20, 2022 מאת admin כבוי

משמעות סימן מסחר

לא כל בעל עסק מבין את המשמעות האדירה של רישום סימן מסחר, בפרט כאשר מדובר בבית עסק חדש, שייקח לו עוד קצת זמן "להשתפשף". לעומתם, קיימים המון עסקים, שהשכילו להבין, כי למעלה משמונים אחוז מהשווי הכללי של החברה נמצא בדמות של נכסים שאינם מוחשיים. זאת הסיבה העיקרית, שעשויה להביא לכדי כך שבתור בעלי חברה, תנקטו בכל הצעדים ההכרחיים, על מנת להגן על השם ועל הנכס היקר לכם מכל, המותג העסקי שלכם, מפני כל שימוש של מתחרים זדונים. האפשרות הטובה ביותר לעשות זאת, כמו גם להגן על הקניין הרוחני שלכם, היא באמצעות רישום של סימן מסחר.

האם בתור בעלי סימן מסחר, תיהנו מן האפשרות לעשות שימוש בסמל ®?

אנו שמחים להיות אנשי הבשורות הטובות היום. בתור בעלי סימן מסחר, תזכו ליהנות מן האפשרות של עשיית שימוש בסמל הכה נדרש, הלא הוא – ®. כאשר צלחה המשימה של רישום סימן מסחרי, בתור הבעלים החוקיים שלו, אתם נהנים מהזכות להשתמש בסמל ®, כאמור לעיל. בכל ההיבט של השירותים, או לחלופין של הטובין שסימן מסחר כזה נרשם.

מה ייתן לכם הרישום של סימן מסחר?

נראה כי שאלה זאת באמת מיותרת, וכל אחד בוודאי יודע את התשובה לשאלה – מה ייתן לכם הרישום של סימן מסחר? אבל לטובת מי שטרם התוודע לנושא, ואלו הם צעדיו הראשונים בניהול בית עסק, נסביר. כאשר רושמים את הסימן המסחרי נהנים מן הזכות להשתמש באופן בלעדי בסימן של כל מיני שירותים ושל טובין. למעשה, נהנים מן הזכות לתבוע בשל כל הפרה, תוך אפשרות לקבלה של סעדים עבור שימוש שאינו מורשה בסימנים הבלעדיים של בית העסק שלכם, ואתם יכולים לבחור בדרכים של התנגדות לשימוש בסימן המסחרי שלכם. רישום הסימן המסחרי בהכרח מהווה כראיה מוצקה של הזכות לבעלות השירות או המותג שלכם. כאשר הסימן המסחרי משמש לטובת הוכחה כביכול, ואין רק לעת הרישום המסחרי, כי אם אף לזכויות שתיהנו מלקבל אותן.

מה הקשר שבין רישום של סימן מסחר לבין צד ג'?

ישנו קשר הדוק בין רישום של סימן מסחר, לבין צד ג'. אפשרי להעניק רישיון סימן מסחרי לצד ג', בתנאי שההיתר יירשם בפנקס של סימני המסחר, על פי חוק. ולמה זה כה נחוץ? משום שפעולה זאת תקנה לכם את הזכות של שימוש בסימן המסחרי, מה שיאפשר לכם לתבוע לדין את המתחרים שלכם, בתואנה של הפרת הזכויות שלכם.